OTP Banka - Naše PENIAZE

Skutočné príbehy z OTP Banky

Sú reálne skúsenosti užívateľov a skutočné príbehy z pobočiek bánk pravdivé? Naozaj sú všetci šťastím bez seba z výhodných úverov a nižších splátok? Pozrime sa na reklamný leták OTP Banky nazvaný Naše PENIAZE, ktorý popisuje „Skutočné príbehy z našich pobočiek“.

OTP Banka - skutočné príbehy ľudí

Vraj skutočné príbehy ľudí, ktorí si v pobočkách OTP Banky vybavili nové, výhodnejšie úvery.
Dočítame sa, že Peter a Simona si užívajú na úver, manželia Štefan a Agáta ušetria na splátke. Pán Pavol OTP Banke vraj osobne povedal, ako veľmi potrebuje nakupovať do domácnosti a ísť s deťmi k moru, pričom mu samozrejme znížili mesačnú splátku a od toho momentu sa pán Pavol a jeho rodina nikdy neprestali usmievať.

Kto sú Peter a Simona z OTP Banky?

OTP Banka - Peter a Simona si užívajú na úver

Chvíľka internetového hľadania ich spoločnej fotografie nám dá jednoznačnú odpoveď.

Mladý smejúci sa pár fotiaci svoj autoportrét

Peter a Simona nie sú Peter a Simona a ich spoločná fotografia pre OTP Banku je podvod. Neexistujú, rovnako ako neexistuje ich šťastie z výhodného úveru a nižších splátok.

Peter a Simona sú v skutočnosti Srbský model a modelka, predávajúci svoju fotografiu „Mladý smejúci sa pár fotiaci svoj autoportrét“ na Americkej stránke shutterstock.com, zo sídlom v New York City.

Pre zaujímavosť zbierka ďalších fotiek Petra a Simony:

Peter a Simona ako mladý Arabský pár používajúci tablet

Peter ako očný lekár a Simona ako pacient

Peter ako Arabský podnikateľ


Ale manželia Štefan a Agáta musia určite existovať, veď sú to skutočné príbehy ľudí a ich príbeh znie tak pravdivo a na fotke pre OTP Banku sa z nižších splátok tak úprimne radujú a spokojne usmievajú.

OTP Banka - Štefan a Agáta mesacne ušetria na splátke viac ako 70 eur

Žiaľ nie, manželia Štefan a Agáta sú v skutočnosti model a modelka v kategórii 40+ pôsobiaci v Kanade a ich fotografie sú predávané na stránke istockphoto.com cez agentúru GlobalStock.

manželia Štefan a Agáta - iStock by Getty Images


A čo pani Marta, vraj matka pracujúca na plný úväzok? Jediná pôsobí ako naozaj fotená priamo na pobočke. Pani Martu s jej dieťaťom isto vyfotil pracovník za prepážkou, hneď ako im ušetril 600 Eur upratovaním úverov. Aké šťastie, že sa mu podarilo zachytiť ten jedinečný moment!

OTP Banka - Marta upratovanie v úveroch

Stačí minúta hľadania a zistíte, že pani Marta je modelka z Nemecka a jej fotky predáva fotograf talevr na stránke thinkstockphotos.de.

pracujúca matka Marta - Thinkstock by Getty Images


Smutné, už iba pán Pavol s rodinou to môže zachrániť, on je určite skutočný a rovnako aj jeho príbeh.

OTP Banka - Pavol znížili im mesačnú splátku

Paľove fotografie sa nikde verejne nepredávajú. Jeho príbeh o zariadení domácnosti a nutnosti ísť k moru je zrejme pravdivý, alebo bola jeho fotka „požičaná“ zo stránky Groupon.com.br?

pán Pavol s rodinou na stránke groupon.com.br

OTP Banka snáď nemá žiadnych skutočných spokojných zákazníkov, keď je odkázaná nakupovať ich fotky v zahraničí?

OTP Banka - Dôverujeme si navzájom

  1. Toto som čítala, že sa fotky predávajú a takto využívajú, takže je to pravda, dokonca aj banky kupujú. A blbé slovenské ovce veria vymysleným príbehom a fotkám z internetu.

  2. Dobry den, pouzitie fotiek z fotobanky je uplne bezna praktika. Nevidim na tom nic nekale ani nezvycajne.

    • Dobrý deň, použitie fotiek z fotobánk je možno bežná praktika, no seriózne inštitúcie by ich aspoň nemuseli prezentovať ako skutočné príbehy reálnych zákazníkov. Ak by aj nastala situácia, že príbehy sú pravdivé, tak kto už im uverí, keď fotografie sú na prvý pohľad lož?

  3. mama má v otp účet aj 10 rokov a nesťažuje si ale toto je trapas :D

  4. pribehy mozu byt pravdive a obrazky ilustracne